Home » Navarra, Rest van Spanje » 16 jarige jongen overlijdt aan zijn verwondingen na stierenrennen

16 jarige jongen overlijdt aan zijn verwondingen na stierenrennen

PAMPLONA – Bij de stierenren feesten in Cabanillas Navarra is dinsdag een 16 jarige jongen overleden nadat hij door een stier meerdere keren op de hoorns werd genomen. Het ongeval gebeurde toen de jongen na een succesvolle start recht tegenover een stier kwam te staan die zonder na te denken meteen op de jongen afrende en hem op de hoorns nam. De jongen wist dit weliswaar te overleven maar overleed later in het ziekenhuis aan zijn vele fatale verwondingen.

Eigenlijk had de jongeman van 16 helemaal niet mogen meedoen aan het stierenrennen aangezien er pas vanaf 18 jaar mee mag worden gedaan aan deze vorm van feestvieren. De jongen rende schijnbaar samen met zijn moeder.

In de afgelopen dagen zijn er twee doden te betreuren bij het stierenrennen. Een man van 53 jaar die in een stierenvechterarena stond te kijken werd door een stier op de hoorns genomen nadat deze over de houten schutting was gesprongen. Nu is daar dan de 16 jarige jongen bijgekomen en zijn er diverse renners ernstig gewond geraakt bij dit soort traditionele dorpsfeesten in heel Spanje.

Bron: La Vanguardia

Lees ook:

Tags: ,

1 opmerking op " 16 jarige jongen overlijdt aan zijn verwondingen na stierenrennen "

  1. Joshua_Vh says:

    ik ben nooit gaan kijken naar stieren gevechten maar heb (jaren geleden) persoonlijk een stierenrun gezien in Spanje. Wat de (lokale) bevolking deze dieren tijdens hun z.g traditie-gebonden toro-fiesta’s zoal aandoen is alles behalve diervriendelijkheid en mens-dom te noemen! Jammer dat die stieren niet nog meer idioten op hun horens prikken en er niet nog méér zwaar gewonden en doden vallen, niemand zou hier medelijden voor moeten hebben! Dat een land als Spanje (E-Lid) gewoon kan doorgaan met hun sadistische dierenmishandeling is een internationale schande dat meteen moet gestopt worden! In de (meeste) EU-Landen is dierenmishandeling een strafbaar feit, ik begrijp dus niet dat hierover geen vragen worden gesteld tijdens de EU-top! EU-landen die niet in de pas lopen, krijgen voor veel minder zware feiten hoge boetes opgedrongen. Och, als het niet met de economie te maken heeft en zolang het geen mensen zijn….. is ‘dierenmishandeling’ geen prioriteit.

Laat een opmerking achter

Copyright © 2010 SpanjeVandaag. All rights reserved.
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.