Dit nieuwsbericht is 1 jaar 6 maanden 17 dagen oud. Het kan daarom gebeuren dat de informatie niet meer helemaal actueel is.
ALMERÍA – (Arthur van Unnik) Een vrouw van 76-jaar en haar 55-jarige zoon werden donderdag uit hun woning gezet door een incassobureau in Campohermosa (Almeria). Ze hadden een schuld aan het incassobureau van 110.000 euro. Volgens hen heeft het incassobureau hen opgelicht.
De ontruiming gebeurde donderdag rond 11.00 uur onder het protest van de familieleden van de vrouw, van de buren, hun vrienden en van leden van het Plataforma de Afectados por la Hipoteca (Platform voor de Slachtoffers van de Hypotheekwet).
De vrouw verliet wenend haar woning, terwijl haar kinderen zoveel mogelijk meubelen uit de woning haalden om die ergens anders op te slaan.
De woning werd in beslag genomen omdat de vrouw en haar zoon de hypotheek niet correct afbetaalden. Het incassobureau had hen er herhaaldelijk van verwittigd dat, als hun schuld niet correct afbetaald werd, de woning in beslag zou worden genomen. De woning wordt nu door het incassobureau te koop aangeboden voor een bedrag van 30.000 euro terwijl de werkelijke waarde 150.000 euro zou bedragen.
Volgens de advocaten van de vrouw en van haar zoon zijn zij het slachtoffer geworden van een vorm van ’legale oplichting’, waartegen juridisch niets te ondernemen valt. Het Platform eist een aanpassing van de Hypotheekwet omdat die volgens hen de banken bevoordeeld. Wat er moet gebeuren met de vrouw en haar zoon is intussen niet bekend. Voorlopig worden ze opgevangen bij familieleden.






















