snel nieuws

Barcelona door Annebeth Vis

Monumental Barcelona als arena voor Cirque du Soleil

closeDit nieuwsbericht is 11 maanden 8 dagen oud. Het kan daarom gebeuren dat de informatie niet meer helemaal actueel is.

BARCELONA – (Annebeth Vis) Stierenvechten mag niet meer in Barcelona. De oude arena werd inmiddels omgetoverd tot winkelcentrum, maar de stierenvechtarena Monumental, die tot dit jaar werd gebruikt voor stierengevechten, heeft nog geen nieuwe bestemming gevonden.

De burgemeester van de stad heeft echter al wel een idee: volgens Xavier Trias zou de arena de perfecte locatie zijn voor het Europese opleidingsinstituut van het Cirque du Soleil. Dat wereldberoemde circus telt tien reizende groepen en twee vaste groepen in Las Vegas en Orlando. Het circus heeft zijn oorsprong in Montreal. In 1988 werden er al audities gedaan in Barcelona.

(Remco Stoffer) Feit is echter wel dat de Monumental arena in Barcelona privé eigendom is van de familie Balaña die weer de exploitatie had uitbesteed aan het bedrijf Casa Matilla. Monumental werd voor het eerst gebruikt in 1914 en meteen twee jaar later alweer verbouwd en groter gemaakt zodat er nu 19.582 mensen in de “sol” of “sombra” kunnen zitten.

Sinds 1977 was de Monumental, de arena die eerst “El sport” heette, de enige stierenvechtarena van de stad Barcelona nadat de Plaza de las Arenas werd gesloten. Deze laatste is dus inmiddels omgetoverd tot winkelcentrum.

Nieuws wat jou ook zal interesseren:

Geef een reactie

vind ons ook op

vind jij ons al leuk

Top