snel nieuws

Catalonië door Remco Stoffer

Bosbrand Costa Brava eindelijk onder controle

closeDit nieuwsbericht is 9 maanden 25 dagen oud. Het kan daarom gebeuren dat de informatie niet meer helemaal actueel is.

GIRONA – (Remco Stoffer om 00.40 uur) De bosbrand die al sinds zondagmiddag aan de Costa Brava rondom La Jonquera en Figueres voor veel angstige momenten zorgde is onder controle, zo melden de Catalaanse autoriteiten. In totaal zijn er 14.000 hectare bos vernietigd en zijn er 4 doden te betreuren.

Dinsdagavond rond 20.30 uur wist de brandweer het sein te geven dat de allesverwoestende bosbrand in het gebied La Jonquera-Figueres onder controle is. Ondanks het feit dat de bosbrand onder controle is, zijn er toch nog brandhaarden en moet er nog steeds met man en macht gewerkt worden om de vlammenzee te doven.

De kleinere bosbrand in Portbou was al eerder onder controle maar de brandweer wist pas definitief al het vuur te doven op dinsdagmorgen. In verband met de grotere brand bij La Jonquera moet de brandweer snel handelen met het doven van de vuurhaarden vanwege het feit dat er weer wind voorspeld is voor de komende dagen. Toen de brand ontstond zondagmiddag waren er windhozen van 90 kilometer er uur wat ervoor zorgde dat de brandweer op veel plaatsen machteloos moest toezien hoe de vlammenzee om zich heen greep.

Nieuwe bosbrand Girona

Terwijl de brandweer nog druk bezig is met het nablussen van de grootste bosbrand van de afgelopen 25 jaar in het gebied Alt Empordá, ontstond er in de bergen van las Gavarres een nieuwe bosbrand. De dorpen Cruïlles, Monells en Sant Sadurni de l’Heure hebben te maken met de vuurzee terwijl er tientallen brandweermannen en twee blushelikopters hard aan het werk zijn om ook daar de brand te doven.

Geen gevaar meer

Er is geen gevaar meer voor de dorpen rondom het gebied van de bosbrand en de kustplaatsen zullen ook niet meer te maken krijgen met de brand. Veel lezers vroegen zich af of er gevaar was in Sant Pere Pescador, Rosas, Platja d’Aro en andere badplaatsen maar daar is nooit echt gevaar geweest aangezien de bosbrand aan de andere kant van de snelweg verder ging.

Oorzaak

Ondertussen wordt gespeculeerd over de oorzaak van de brand en wijzen alle bewijzen naar sigarettenpeuken. De politie en onderzoeksafdeling van de brandweer is dan ook een onderzoek begonnen naar welke peuk de brand veroorzaakt heeft en probeert men het DNA te achterhalen en te linken aan de eigenaar van de sigaret. Datzelfde geldt voor de bosbrand in Portbou die waarschijnlijk ook door een roker veroorzaakt is.

Nieuws wat jou ook zal interesseren:

6 Reacties

  • Blij dat het onder controle is. Bedankt voor de berichtgeving...

  • Wij stonden zondag ook bij Portbou in de file toen de brand ontstond. Wij waren aan het begin van het dorp en waren net op tijd weg van de berg zelf. Wij willen echter wel graag weten hoe het met een Nederlands gezin is dat wij op 'sleeptouw' namen de grens over en die bovenop op de berg bij het benzinestation waren gestopt. Het betreft een man en vrouw en twee kinderen van 4 en 5 jaar op weg naar Pineda de Mar. Man en vrouw midden dertig, man dondergetint en vrouw lichtblond met bril. Ze reden in een zwarte Audi A4 van circa 10 jaar oud. Wie iets weet svp laat een bericht achter.

    • Jee, wat een ervaring zeg. Hopenlijk leest de Nederlandse familie waar je het over hebt ook SpanjeVandaag.

  • Remco,
    Wij hebben de laatste dagen veel gebruik gemaakt van je info. Zijn nu alle branden (dus ook die in de buurt van Girona) onder controle?

    • Onder controle wel, nog niet helemaal geblust

  • Beste Remco

    Dank voor je informatie.
    Mijn kinderen en kleinzoon zijn daar in Rosas aan het windsurfen .
    grtz

Geef een reactie

vind ons ook op

vind jij ons al leuk

Top