Dit nieuwsbericht is 8 maanden 21 dagen oud. Het kan daarom gebeuren dat de informatie niet meer helemaal actueel is.
BENIDORM – (Arthur van Unnik) De 'all-in' formule, een formule waarbij alle kosten tijdens het verblijf van de toerist in een hotel inbegrepen zijn, wordt steeds populairder maar ze zorgt in Benidorm voor een hevige polemiek. De hôteliers verdedigen de formule en zij wijzen erop dat elke internationale vakantieplaats deze formule tegenwoordig hanteert. Maar de handelaars en de horeca zijn niet te spreken over deze formule die volgens hen nadelig is voor het toerisme in Benidorm.
Javier Garcia, de ondervoorzitter van Hosbec (Vereniging van hoteleigenaars van Benidorm en van de Costa Blanca) is van mening dat de hotels steeds de toeristen moeten bieden waar zij om vragen en tegenwoordig is dat de 'all-in'. Hosbec stelt vast dat de 'all-in' formule bijna overal ter wereld een succes is omdat de toeristen dan nauwkeurig hun vakantie kunnen budgeteren. Er zijn immers nooit extra kosten te verwachten bij deze formule.
Maar de handelaars en de horeca-eigenaars zijn het daar niet mee eens. Volgens hen kan je Benidorm niet vergelijken met de toeristische complexen in de Caraïben. Benidorm is volgens hen een stad en het is de stad die verkocht wordt als een aantrekkelijke toeristische bestemming. De 'all-in' formule creëert alleen maar 'toeristische getto's' en stimuleert het toerisme in de stad niet, aldus de horeca-eigenaars en de handelaars.























Tuurlijk, de horeca buiten de hotels (barretjes en restaurants) gaan over de kop, het nachtleven wordt minder. Uiteindelijk is dit zowel heel slecht voor de toeristen als voor de werkgelegenheid in het Spaanse toerisme. Schandalig!
En dat geldt niet alleen voor Benidorm maar nog voor heel veel andere toeristische gebieden ook! De halve Urba van Roquetas de Mar is dood; heel gezellig voor de toeristen (maar niet heus)!