snel nieuws

Economie door Remco Stoffer

“bad bank” Spanje in december klaar

closeDit nieuwsbericht is 7 maanden 14 dagen oud. Het kan daarom gebeuren dat de informatie niet meer helemaal actueel is.

MADRID – (Remco Stoffer) Volgens de Minister van Economische Zaken Luis de Guindos zal Spanje in december de zogenoemde ‘bad bank’ klaar hebben. De bad bank koopt de slechte leningen op van de kwakkelende Spaanse banken om de crisis voor de banken te verlichten.

Slechte leningen die onder het puin van de ingestorte vastgoedmarkt liggen, drukken zwaar op de balansen van veel Spaanse banken. Spanje heeft mede daardoor grote moeite om zich te ontworstelen aan een diepe recessie. Door banken van die last te verlossen, hoopt de overheid de kredietverlening en investeringen door bedrijven vlot te trekken.

Europese druk

De overige eurolanden hadden bij Spanje aangedrongen voor de oprichting van een ‘bad bank’. De Guindos rekent erop dat het opkopen van schulden die waarschijnlijk niet kunnen worden terugbetaald, de Spaanse huizenmarkt eindelijk weer in beweging zal brengen. De leningen zullen worden opgekocht tegen prijzen die zorgvuldig worden berekend op basis van ‘de reële economische waarde’, zei hij.

De ‘bad bank’ wordt volgens de bewindsman niet alleen door de overheid gefinancierd maar ook door private partijen. Van hen wordt een bijdrage van ‘tenminste 55 procent van het kapitaal’ verwacht, zei De Guindos. Meer details over de financiering worden in de komende dagen gegeven, aldus de minister.

Europa heeft een bedrag van 100 miljard euro opzij gezet om de Spaanse banken te helpen. De inrichting van een ‘bad bank’ was een voorwaarde voor die steun, waarvan Spanje overigens maar een deel (circa 40 miljard euro) nodig denkt te hebben.

Nieuws wat jou ook zal interesseren:

Geef een reactie

vind ons ook op

vind jij ons al leuk

Top