Dit nieuwsbericht is 11 maanden 18 dagen oud. Het kan daarom gebeuren dat de informatie niet meer helemaal actueel is.
MADRID – (Remco Stoffer) de Nederlandse schrijver Cees Noteboom is samen met diverse andere schrijvers in de run om de felbegeerde Príncipe de las Letras prijs te mogen ontvangen. De prijs ging vorig jaar naar de Amerikaanse schrijver/zanger Leonard Cohen en vormt onderdeel van de Príncipe de Asturias prijzen die in de herfst van dit jaar zullen worden uitgereikt in Oviedo.
Cees Noteboom is samen met de Amerikaanse Jonathan Franzan, de Canadese Alice Munro, de Chinese Yan Lianke, de Portugese Antonio Lobo Antunes en nog een twintigtal andere schrijvers in de run voor de prijs die bestaat uit een officieel diploma, een beeldje van Joan Miró en 50.000 euro prijzengeld.
De 79 jarige Cees Noteboom heeft onder andere het veel gelezen boek “De omweg naar Santiago” geschreven. Dit boek, uitgebracht in 1992, volgde het boek “Het Spaanse van Spanje” uit 1986 op en is in meerdere talen, waaronder uiteraard het Spaans, vertaald.
“De omweg naar Santiago” wordt door velen omschreven als het mooiste reisboek uit de Nederlandse literatuur. Het omschrijft de omzwervingen van de schrijver zelf in Spanje waarbij hij de lezer meeneemt op zijn ontdekkingstocht door de geschiedenis, kunst en literatuur van Spanje.
Cees Noteboom schrijft veel van zijn verhalen op het eiland Menorca waar hij de lange zomers, lente en herfst doorbrengt.






















