snel nieuws

Nationaal nieuws door Remco Stoffer

Grootste dalingen sinds 2009 in omzet Spaanse winkels

closeDit nieuwsbericht is 11 maanden 26 dagen oud. Het kan daarom gebeuren dat de informatie niet meer helemaal actueel is.

MADRID – (Remco Stoffer) In april van dit jaar zijn de verkopen in de winkels met 11,3% achteruit gegaan ten opzichte van dezelfde maand gedurende 2011. In totaal gaan de verkopen al22 maanden achter elkaar achteruit maar sinds februari 2009 was de daling nog nooit zo groot.

Het Spaanse statistiekbureau wijt de sterke daling aan de krimp van de Spaanse economie en de bezuinigingen en belastingverhogingen die de regering heeft doorgevoerd om de financiën op orde te krijgen.

Gedurende de eerste vier maanden van dit jaar zijn de verkopen met 5,9% achteruit gegaan. In maart bedroeg de daling op jaarbasis nog 4%.

Ondanks het feit dat de verkopen in zo’n beetje alle winkels achteruit zijn gegaan, hebben met name grote winkelcentra als El Corte Ingles of Carrefour veel omzet moeten inleveren. Hier daalde de verkopen met gemiddeld 16,9% ten opzichte van 12,6% in de kleine detailhandel.

Nieuws wat jou ook zal interesseren:

Geef een reactie

vind ons ook op

vind jij ons al leuk

Top