Dit nieuwsbericht is 10 maanden 6 dagen oud. Het kan daarom gebeuren dat de informatie niet meer helemaal actueel is.
MADRID – (Remco Stoffer) De actuele regerende politieke partij PP wordt sinds de bekendmaking van de IVA verhoging in Spanje pijnlijk herinnerd aan de grote actie die dezelfde partij op touw had gezet in 2010 toen de toenmalige premier Zapatero (PSOE) de IVA verhoogde van 16% naar 18%. De actie was getiteld “No más IVA”. UPDATE: Verhoging IVA niet op 16 juli maar op 1 september 2012.
Vele duizenden Twitteraars, internet bloggers en Facebook enthousiasten hebben sinds dat Rajoy woensdag bekend maakte dat de IVA omhoog zal gaan naar 21% de politieke partij PP eraan herinnerd dat zij zelf in 2010 fel tegen de verhoging van de IVA van Zapatero waren. De website nomasiva.com van de PP is inmiddels niet meer te bezoeken maar de Spaanse pers heeft meer dan genoeg bewijzen dat de PP fanatiek actie voerde tegen de IVA verhogingen van 2%.
De huidige vice premier Soraya Saénz de Santamaria verklaarde in 2010 op Facebook dat een verhoging van de IVA een doodsklap zou zijn voor de middenklasse, de ondernemers, de bedrijven en het toerisme. Datzelfde deed zij ook op Twitter terwijl de huidige burgemeester van Madrid, Ana Pastor, iets soortgelijks deed op haar profielen. De presidente van de deelstaat Madrid, Esperanza Aguirre, was (en is volgens eigen zeggen nog steeds) een fel tegenstander van een IVA verhoging en het was haar idee om een officiële website op te zetten waar Spanjaarden hun handtekening konden plaatsen.
Op vele videobeelden is te zien en in vele krantenartikelen is te lezen dat de PP in 2010 een zeer fanatieke campagne voerde tegen de IVA verhoging. Ook tijdens de afgelopen verkiezingsstrijd en daarna verklaarden de PP ministers, vertegenwoordigers en ook de premier Rajoy zelf dat zijn politieke partij en dus zijn regering ABSOLUUT NIET van plan zijn de IVA te verhogen.
Binnen de eerste zes maanden van Rajoy’s ambtstermijn is de verhoging van de IVA de zoveelste leugen en de vraag is, hoeveel pikken de Spanjaarden, ook diegene die voor Rajoy hebben gestemd, nog en hoeveel kunnen de Spanjaarden financieel dragen ??
Wat denken jullie ??























Wat de Spanjaard nog meer kan dragen ligt helemaal aan de veerkracht van de gemiddelde Spanjaard.
Als iemand niets meer bezit, valt er niet meer te dragen.
Als een kleine ondernemer heb je niets te vertellen.
Ben je een grote knecht, dan ligt de sores bij je baas.
Heb je meer geld dan gemiddeld, dan interesseert het je niet zoveel.
Ben je een beetje bijdehand, dan klus je er gewoon voor 600,- Euries zwart bij per jaar.
Kortom: Of je door de kat of door de hond gebeten wordt, het maakt niet zoveel uit. Maar gebeten wordt je toch en moet jezelf het verbandje aanleggen.
Op wie je stemt, hoe uitgestreken zijn of haar gezicht ook is, het maakt niet uit.
'Belofte maakt schuld' is het spreekwoord.
Maak eerst schuld en kom dan met loze beloftes.