snel nieuws

Nationaal nieuws door Remco Stoffer

Spaanse belastingverhogingen op gereduceerde producten en diensten in de maak

closeDit nieuwsbericht is 10 maanden 25 dagen oud. Het kan daarom gebeuren dat de informatie niet meer helemaal actueel is.

MADRID – (Remco Stoffer) Nu Spanje Europa om een financiële hulp heeft gevraagd voor de noodlijdende banken moet daar wel iets tegenover staan. Een van de middelen die Spanje volgens Europa meteen moet doorvoeren is de verhoging van de IVA (BTW). Dit is voor de regering van Rajoy een moeilijk item aangezien de premier en zijn ministers altijd tegen zijn geweest en openlijk hebben gemeld nooit de IVA te zullen verhogen.

Nu Europa heeft aangegeven dat Spanje de belastingen moet verhogen wordt er door de Spaanse regering onderzocht welke men eventueel kan verhogen. Op dit moment wordt met name gedacht over de producten en diensten die een gereduceerd belastingpercentage hebben van 4% of 8%.

8 procent

De 8% IVA wordt met name gerekend over levensmiddelen, sanitaire middelen, transport zowel op land, water alsook in de lucht, de horecasector end e bouw van huizen. Daarnaast hebben ook entreebewijzen voor theatervoorstellingen, concerten, musea en andere culturele evenementen een gereduceerd BTW tarief van 8% ten opzichte van de normale 18%. De regering onderzoekt op dit moment welke van deze eerder genoemde producten en of diensten een belastingverhoging kunnen krijgen waarbij gedacht wordt om deze te verhogen tot wel 18%, dat is dus 10% meer.

4 procent

In Spanje hebben de eerste levensmiddelen zoals brood, melk, meel, eieren, fruit, groente, en aanverwante artikelen een gereduceerd tarief van 4%. Dit geldt ook voor boeken, tijdschriften, kranten en auto’s. De regering onderzoekt op dit moment welke van deze eerder genoemde artikelen een belastingverhoging kunnen krijgen naar 8%.

Toerisme en horeca

Mocht de Spaanse regering een verhoging van de IVA gaan doorvoeren op bijvoorbeeld het toerisme en de horeca dan kan dat wel eens behoorlijk nadelig gaan uitpakken aangezien alle gerelateerde producten flink duurder zullen worden. Tel daarbovenop de per 1 juli ingaande luchthavenbelastingverhogingen en in Catalunya per 1 november dit jaar de toeristenbelasting dan wordt reizen naar Spanje stukken duurder.

Geen keus

Op de website van de krant El Pais staat een overzicht van de keren dat de huidige regering, zowel voordat zij Spanje zouden regeren alsook nadat de PP was gekozen, ontkenden dat zij de IVA zouden gaan verhogen. Dit is zowel door de premier Rajoy alsook de vicepremier Soraya Sáenz de Santamaría, minister van begroting Montoro en diverse andere politici stellig ontkent. Helaas heeft de regering Rajoy niet veel keuze aangezien ze tot wel 100 miljard gaan lenen van Europa en Brussel daar wel iets voor terug wil hebben, waaronder dus ook een verhoging van de IVA.

Dit zou overigens sinds december vorig jaar niet de eerste keer zijn dat Rajoy zijn beloftes niet nakomt en ook zeker niet de laatste keer, dat wel, de vorige regering Zapatero heeft altijd overal schuld aan, iets wat hij tevens heeft beloofd niet te vaak te zullen gaan zeggen.

Nieuws wat jou ook zal interesseren:

4 Reacties

  • Kortom:
    Het wanbeleid en de ongelimiteerde drift tot geld over de balk smijten, het verwezenlijken van onbetaalbare inefficiënte projecten, het vullen van zakken, het financieel kietelen van familieleden en vrienden, het sjoemelen met overheidsgeld, het achteroverdrukken van belastingpenningen, het instandhouden van nietsnutten en overheidsinstellingen, het incasseren van commissies enz. enz. gaat u allen en ik op termijn netjes terug betalen.
    Mocht u het idee hebben ook zich financieel op kleinere schaal te verrijken, zij opgepast want u verdwijnt achter de tralies.
    U heeft namelijk geen witte boord, u heeft geen dubieuze relaties, u bent slechts een hardwerkende citroen, die de komende jaren op het gemak uitgeknepen gaat worden.

  • Ondertussen vliegen zij, die geen PP lid zijn of opelijk blijk gaven van ¨niet gedient te zijn van die zelfde PP¨ er bij de diverse overheid instellingen (als eerste) uit! Uit ervaring (praktijk) blijkt dat nu met name de PP vriendtjes alleen achter blijven op de werkplek. Dat zijn over het algemeen de door Cornelis hier boven, omschreven figuren. Die gaan er voor zorgen dat ook de citroenboom om zeep geholpen wordt. Cornelis prachtig samen geschreven, wel de uiterst trieste realiteit...... ! PS. ons bedrijf heeft de afgelopen 5 mnd al meer dan 6x controle gehad door de overheid. Iets wat eerder nooit of nauwelijks plaats vond. Nauwelijks verstand van zaken, komen ze bekijken of er ergens een boete valt uit te delen. Het zijn overheidsinstanties die voor heen (ook nu nog) nauwelijks iets ondernamen. Bang hun baan te verliezen (lees: invulling geven aan het bestaan van hun baan) zijn ze nu aan het werk..... ! Tip. overkomt het je, kopy dan alles wat ze mee nemen, je krijgt het bijna zeker niet terug. Of doodleuk krijg je een boete voor het niet (meer) in bezit hebben van die zelfde , door hun meegenomen papieren...!

  • In 1989 rond gereden in voormalig Yougoslavië (schrijf ik het nog goed?).
    Aldaar dezelfde situaties meegemaakt. Corruptie ten top, toen.
    Materialen in beslag nemen, bekeuringen uitdelen en handje kontantje afrekenen.
    Dan mocht je verder. In Spanje dus na 23 jaar nog hetzelfde.
    Naar de pijpen dansen van omhoog gevallen domme ambtenaren en dan mag je verder.
    Schande....................één Europa......................giller !!!

  • En dan die één euro op de medicament te betalen door de in Spanje wonende Nederlanders en Belgen en van de Schingen landen, moet deze dat ook betalen niet tegenstaande de kosten gedragen worden van het land waar men zijn sociale wet betaald hebben ?

Geef een reactie

vind ons ook op

vind jij ons al leuk

Top