Dit nieuwsbericht is 9 maanden 23 dagen oud. Het kan daarom gebeuren dat de informatie niet meer helemaal actueel is.
MADRID – (Remco Stoffer) Afgelopen vrijdag werden de kwartaalcijfers wat betreft de werkloosheid in Spanje bekend gemaakt waaruit blijkt dat er nu 24,6% van de Spaanse werkbevolking werkloos is. Dit is het hoogste percentage sinds 1976, een jaar na de dood van dictator Franco.
De eerste drie maanden van dit jaar lag het werkloosheidscijfer nog op 24,4% maar is dat nu gestegen naar 24,6%. Er zijn op dit moment 5.693.100 Spanjaarden zonder werk, dat is 53.500 personen meer dan de laatste telling drie maanden geleden aldus het Instituto Nacional de Estadistica (INE).
Hervormingen
De Spaanse werkloosheid ging in tussen april en juni de hoogte in nadat de regering van premier Mariano Rajoy het gemakkelijker had gemaakt om werknemers te ontslaan en forse besparingen had doorgevoerd. Daar waar enkele weken gelden nog positieve berichte naar buiten kwamen over een afname van 63.000 werklozen, mede vanwege het begin van het toeristenseizoen, blijkt nu dat het aantal werklozen weer is toegenomen.
Nergens in de Europese Unie ligt de werkloosheid hoger dan in Spanje. Meer dan de helft van de jongeren zit zonder werk en Spanje zit in zijn tweede recessie sinds 2009. Rajoy moet een enorm gat in de begroting zien dicht te rijden en de economie weer op het juiste spoor zetten.
Gezinnen
In Spanje zijn op dit moment 1.737.600 gezinnen waarvan alle familieleden werkloos zijn, een 27% meer dan een jaar geleden. Het aantal families waarvan alle leden wel werk hebben is gedaald naar 8.580.500.























Als de stijging van de werkloosheid plaats vindt in april, mei en juni, de maanden waarin de toeristenperiode begint, dan hou ik mijn hart vast voor het derde en met name het vierde kwartaal.