snel nieuws

Politiek door Rogillio

Spaanse regering gaat de regio's helpen om hun facturen te betalen

closeDit nieuwsbericht is 11 maanden 25 dagen oud. Het kan daarom gebeuren dat de informatie niet meer helemaal actueel is.

MADRID – (Rogillio) Veertien van de zeventien Spaanse regio's hebben samen een schuld van € 17 miljard aan hun leveranciers en de centrale regering gaat hen helpen om dit allemaal te betalen. De meeste regio's kwamen in de problemen toen de immobiliën crisis toesloeg.

De veertien regio's, met uitzondering van Galicië, Navarra en het Baskenland hebben een totaal van 3,9 miljoen facturen en rekeningen openstaan voor een waarde van € 17,25 miljard.

Volgens de Spaanse pers is een op de drie faillissementen te wijten aan het niet betalen van de facturen door de autonome regio's.

Madrid wil in ruil dat de regio's hun tekort terug brengen tot 1,5 %.

Nieuws wat jou ook zal interesseren:

2 Reacties

  • Laten ze bij mij ook even langs komen.

  • Ik reis momenteel door heel Spanje om afspraken te maken voor werk voor werkloze jongeren. Het zijn met name de drie genoemde provincies waar een andere veel gemotiveerdere houding is bij volk en regering. Ze denken mee. In Grote steden als Madrid, Barcelona en bv Valencia ook wel maar daar heerst een machtscorrupte in midden en zuid Spanje dat wil je niet weten. Er zijn hier projecten neergezet met wegen en gebouwen die nu totaal nutteloos zijn. Aannemers hebben zich verrijkt en gemeentes blokkeren ieder initiatief om wat met de leegstaande gebouwen te doen omdat ze allemaal voor hun eigen belangen daar zitten. Onzichtbare maffia die iedere creativiteit de kop indrukt. Heel jammer want er zijn best veel goede initiatieven. De jeugd in Analusie krijgt als voorbeeld dat het beter is van de subcidies te plukken dan iets te ondernemen. De goedwillende worden niet gesteund door de gemeente. Treurig verhaal. De huizen raken onverkoopbaar door absurde prijzen en de ouderen moeten soms drie generaties onderhouden. In Basken en Navarra ligt dit echt veel anders. Geen wonder dat ze onafhankelijk willen blijven en zich niet willen laten plukken door de rest.

Geef een reactie

vind ons ook op

vind jij ons al leuk

Top