snel nieuws

Politiek door Anp

Spaanse regering overweegt hervorming pensioenen

closeDit nieuwsbericht is 8 maanden oud. Het kan daarom gebeuren dat de informatie niet meer helemaal actueel is.

MADRID – (ANP) Spanje overweegt de pensioenen te bevriezen en in een versneld tempo de pensioengerechtigde leeftijd te verhogen naar 67 jaar. Dat meldden bronnen rond de regering. De maatregelen zouden de Spaanse schatkist jaarlijks zo'n 4 miljard euro kunnen opleveren.

Met de pensioenhervorming zou Spanje ook voldoen aan de eerdere aanbevelingen van de Europese Unie. Die zouden mogelijk gebruikt worden als een opzetje voor de voorwaarden waaraan Spanje zou moeten voldoen als het land noodhulp aanvraagt.

De Spaanse premier Mariano Rajoy had tijdens zijn verkiezingscampagne gezegd dat hij niet aan de pensioenen zou komen. Maar hij heeft steeds minder mogelijkheden om de begroting op orde te krijgen en zou volgens bronnen inmiddels overstag zijn.

Het zal een van de vele beloften zijn die de nieuwe premier van Spanje verbreekt. De vraag is, hoe lang pikken de Spanjaarden dit nog?? En zeker de kiezers die hem als premier hebben gekozen, voelen zij zich niet bedrogen??

Nieuws wat jou ook zal interesseren:

1 Reactie

  • Bedrogen? In Spanje! Nee, dat is onmogelijk iedereen kent het spel en de knikkers....

Geef een reactie

vind ons ook op

vind jij ons al leuk

Top