« ¡¡NIEUW!! - SpanjeVraag, dé vraagbaak over Spanje. Meld je nu GRATIS aan en stel je vraag of beantwoord er een op www.spanjevraag.com »

Home » Baskenland, Rest van Spanje » Spaanse rechter verbiedt Baskische partij

Spaanse rechter verbiedt Baskische partij

online adverteren www.m4n.nl

SAN SEBASTIAN – Het Spaanse Hooggerechtshof heeft zaterdag de politieke partij II-SP (Internationaal Initiatief – Solidariteit tussen de Volken) verboden. De partij zou de voortzetting zijn van drie partijen die eerder waren verboden vanwege banden met de Baskische terreurbeweging ETA. De partij wilde meedoen aan de komende verkiezingen voor het Europees Parlement, op 7 juni. Lijsttrekker is de toneelschrijver Alfonso Sastre. Hij was eerder actief voor Batasuna, de in 2003 verboden politieke tak van de ETA, en andere separatistische groeperingen. II-SP heeft aangekondigd dat ze bij het Constitutioneel Hof in beroep zal gaan tegen het verbod.

De ETA strijdt al tientallen jaren voor een onafhankelijk Baskenland in het noorden van Spanje en het zuidwesten van Frankrijk. Aanslagen van de beweging hebben aan honderden mensen het leven gekost. Het afgelopen jaar hebben de Spaanse en Franse autoriteiten tal van kopstukken van de beweging opgepakt, waardoor de ETA ernstig verzwakt is.

Bron:

Post to Twitter Post to Facebook Post to MySpace

Lees ook:

online adverteren www.m4n.nl

Laat een opmerking achter

Copyright © 2010 SpanjeVandaag. All rights reserved.
Designed by Remcolandia. Powered by WordPress.