Dit nieuwsbericht is 6 maanden 24 dagen oud. Het kan daarom gebeuren dat de informatie niet meer helemaal actueel is.
MADRID – (BELGA) Luxemburg en Spanje zijn de goedkoopste landen om diesel en benzine te tanken, aldus een onderzoek in België gepubliceerd op de website van Knack.be. De Belgische benzinerijder kan daarnaast ook in Frankrijk besparen op brandstof. Dat blijkt uit een onderzoek van mobiliteitsclub VAB, die de maximumprijzen van diesel en benzine aan de pompen langs Europese autosnelwegen op een rijtje zette.
In Nederland en vooral Italië zijn diesel en benzine dan weer duurder. Een benzinetank van vijftig liter volgieten, kost in Nederland 10 euro meer dan in België. Voor diesel bedraagt het verschil evenwel maar 30 eurocent. Aan de Italiaanse pomp betaalt de Belgische reiziger dan weer 12,6 euro meer voor diesel en 11,7 euro meer voor benzine.
Luxemburg blijft zowel voor diesel als benzine het goedkoopst. Voor een dieseltank van vijftig liter bedraagt het verschil met België 12,4 euro, voor benzine ruim 15 euro. Voor een tank van vijftig liter tankt de Belg in Spanje 8,3 euro goedkoper diesel en 14 euro goedkoper benzine.
Nu nog een Nederlands vergelijkend onderzoek….






















