« LET OP!! Vanwege de vakantiemaanden juli en augustus kan het voorkomen dat er minder nieuwsberichten geplaatst zullen worden. De redactie moet ook zo af en toe van de zon genieten. Spanjevandaag wenst iedereen prettige vakantiedagen in Spanje of ergens anders op de wereld. »

Home » Cantabria, Rest van Spanje » Zes maanden gevangenis voor topbankier Banco Santander

Zes maanden gevangenis voor topbankier Banco Santander

saenz1SANTANDER – De gedelegeerd bestuurder van Banco Santander, Alfredo Saenz, is maandag veroordeeld tot zes maanden cel. De topman van de grootste bankgroep van Spanje kreeg de straf wegens lasterlijke aangifte. De zaak gaat terug tot 1994, toen Saenz voorzitter was van Banesto, een filiaal van Santander. Hij zou toen klachten hebben ingediend tegen klanten, in een poging hen te dwingen leningen terug te betalen. De topbankier werd maandag, samen met twee anderen, door een rechtbank in Barcelona veroordeeld tot een boete en een celstraf.

Banesto gaat in beroep tegen de beslissing. Hoedanook moet de bankier niet effectief achter de tralies gaan zitten, omdat de straf minder dan twee jaar bedraagt.

Bron: Europa Press

Lees ook:

Tags:

Laat een opmerking achter

Copyright © 2010 SpanjeVandaag. All rights reserved.
Designed by Remcolandia. Powered by WordPress.