[manual_taxonomy taxonomy="category" terms="algemeen,andalusie,barcelona,catalonie,costa-almeria,costa-blanca "]

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

List item
List item
List item

Britse media waarschuwen voor ‘agressieve’ wilde zwijnen in Calpe

Britse media waarschuwen voor 'agressieve' wilde zwijnen in Calpe
beeld: The Times & canva.com

Recentelijk hebben Britse tabloids, waaronder de Mirror en The Times, alarm geslagen over een vermeende invasie van in de Spaanse kustplaats aan de . Deze berichten suggereren dat duizenden van deze vanuit de omliggende heuvels de stad zijn binnengetrokken, wat tot bezorgdheid leidt bij zowel inwoners als toeristen.

De Mirror kopte met: “Vakantiealarm in vanwege ‘duizenden’ agressieve WILDE ZWIJNEN die een Britse toeristische bestemming belegeren”. In het artikel wordt Calpe beschreven als een pittoreske bestemming aan de Costa Blanca, nabij , die geconfronteerd wordt met een ongebruikelijke en alarmerende situatie: een invasie van wilde zwijnen. Er wordt beweerd dat duizenden van deze dieren vanuit de omliggende rotsachtige heuvels zijn afgedaald en door de straten van de stad zwerven, wat tot bezorgdheid leidt bij zowel inwoners als toeristen.

Het artikel gaat verder met te stellen dat het agressieve en onvoorspelbare gedrag van de wilde zwijnen, vooral tijdens de paartijd of wanneer ze zich in het nauw gedreven voelen, de stad ertoe heeft gebracht experts in wilde dieren in te schakelen om de situatie onder controle te krijgen. De autoriteiten zouden proberen deze dieren te vangen en te herplaatsen voordat ze grotere schade aanrichten aan lokale gewassen of ziekten verspreiden.

Hoewel het waar is dat het stadsbestuur van Calpe op 3 januari aankondigde een bedrijf te hebben ingehuurd om wilde zwijnen te vangen en waarschuwde voor boetes voor mensen die de dieren voeren vanwege het risico op ziekteoverdracht, is de toon van de Britse media opvallend alarmerend.

Opmerkelijk is dat de Britse pers specifiek Calpe heeft uitgelicht, terwijl het probleem van overbevolking van wilde zwijnen in meerdere regio’s speelt, waaronder andere toeristische bestemmingen zoals Dénia en Jávea, die eveneens gespecialiseerde bedrijven hebben ingeschakeld.

Deze aandacht lijkt deels te zijn aangewakkerd door de Zweedse fotograaf Mats Rennstam, die oorspronkelijk naar Calpe kwam om flamingo’s in Les Salines te fotograferen, maar in plaats daarvan “verrast werd door de massale aanwezigheid van deze wilde zoogdieren”. Hij legde “indrukwekkende beelden vast die een verontrustende scène tonen waarin een wild zwijn een kleine hond confronteert”, die later werden gepubliceerd door The Times.

Hoewel de foto interessant is en mogelijk een prijs verdient, lijkt het niet alsof het wild zwijn en de hond in een “verontrustende confrontatie” zijn verwikkeld. Ook de eigenaar van de hond lijkt niet bijzonder bezorgd te zijn over de situatie.

Het is belangrijk op te merken dat, hoewel er inderdaad een toename is van het aantal wilde zwijnen in bepaalde gebieden, de berichtgeving in sommige Britse media de situatie mogelijk overdreven heeft voorgesteld. Lokale autoriteiten nemen maatregelen om de populatie onder controle te houden en de van zowel inwoners als toeristen te waarborgen.