laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Het oude badencomplex van Benasque dreigt ten onder te gaan aan plundering en vandalisme

maandag 9 mei 2022

Basotxerri, CC BY-SA 4.0 / Wikimedia
Basotxerri, CC BY-SA 4.0 / Wikimedia

HUESCA – In Benasque in de Pyreneeën van de provincie Huesca worstelt het gemeentebestuur met de leegstand van een bijzonder gebouw. Het oude balneario (badencomplex) is al jaren niet meer in gebruik. Door gebrek aan middelen kan de gemeente het gebouw echter niet beschermen, en valt het ten prooi aan vandalen en hangjongeren.

Deuren en vensters die uit hun voegen getrokken zijn, de muren van de baden volgeklad met graffiti, gebroken glas, afval over alle vloeren of vernielde meubels; het zijn slechts enkele voorbeelden van de chaos in het oude balneario van Benasque. Het staat in schril contrast met het gouden verleden van de plek. 

Het balneario ligt op een duizelingwekkende 1.720 meter hoog en werd gebouwd in 1801 in opdracht van de hertogin van Alba. Tijdens de burgeroorlog werd het gebouw in brand gestoken en vervolgens ook weer opgebouwd. De familie Valero Llanas hield de baden dankzij een 75 jaar lange concessie open tot 2019, waarna het zogezegd tijdelijk de deuren sloot.

De laatste tijd is het gebouw echter een mikpunt geworden van hangjongeren en vandalen. Manuel Mora, woordvoerder van de politieke partij PP van Benasque, diende afgelopen week een klacht in bij de Guardia Civil omwille van de tragische staat van het pand. De PP beschuldigt het gemeentebestuur geen maatregelen te hebben getroffen om het probleem tegen te gaan. “Iedereen kan er naar binnen omdat de toegangsdeuren kapot zijn”, verklaart Mora. “Als die in de winter niet dicht kunnen zullen alle waterleidingen springen door de kou.”

De gemeente zelf geeft de schuld aan het gebrek aan middelen. Ondertussen is er binnenin het balneario zoveel vernieuwd dat een heropening jammer genoeg steeds onwaarschijnlijker wordt.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.
Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano