laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Rode waarschuwing in Catalonië door storm Harry

dinsdag 20 januari 2026

X
X

In Catalonië is een rode waarschuwing uitgegeven vanwege storm Harry, die voor extreme regenval en een groot overstromingsrisico zorgt, vooral in de provincie Girona. Autoriteiten hebben inwoners via mobiele waarschuwingen zoals ES Alert opgeroepen om voorzichtig te zijn en onnodige verplaatsingen te vermijden.

De storm zorgt op meerdere plaatsen voor uitzonderlijk zware neerslag. In korte tijd is lokaal meer dan 180 liter regen per vierkante meter gevallen, wat leidt tot snel stijgende rivieren en beken. Verschillende waterlopen hebben inmiddels hun waarschuwingsniveau overschreden en de situatie wordt continu gemonitord door de hulpdiensten.

Vanwege het verhoogde risico zijn in de comarcas Alt Empordà, Baix Empordà, La Selva en Gironès waarschuwingen verstuurd naar mobiele telefoons. Bewoners wordt aangeraden om uit de buurt te blijven van rivierbeddingen, onderdoorgangen en laaggelegen gebieden. Ook zijn scholen, sportactiviteiten en dagcentra voor ouderen tijdelijk gesloten.

In en rond de stad Girona hebben de autoriteiten preventieve maatregelen genomen. Op verschillende plekken staan straten onder water en zijn wegen afgesloten. Inwoners die water in huis krijgen, wordt geadviseerd om naar hogere verdiepingen te gaan en kelders niet te gebruiken.

De storm heeft ook geleid tot verstoringen in het openbaar vervoer. Treinverkeer rond Girona ondervindt hinder en meerdere wegen zijn afgesloten door wateroverlast of omgevallen bomen. Hulpdiensten zijn massaal ingezet om incidenten af te handelen en vastzittende automobilisten te helpen.

Daarnaast wordt er gezocht naar een man die vermist is geraakt nadat zijn auto door het water werd meegesleurd in Palau-sator. Het voertuig is inmiddels gevonden en de zoektocht gaat verder met hulp van brandweer, politie en helikopters. De verwachting is dat de hevigste regen later afneemt, maar waakzaamheid blijft noodzakelijk.

Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano