Murcia en Aragón hebben hoogste bezettingsgraad IC-patiënten van Spanje

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
123rf
Beeld: 123rf

MADRID – We weten allemaal dat de tweede golf wat betreft het coronavirus al weken geleden begonnen is in Spanje maar het is compleet anders dan de eerste corona-golf in maart/april. Nu worden 6 van de 10 personen via corona-tests geregistreerd terwijl dat in de eerste golf slechts 1 van de 10 personen was. Weliswaar heeft Spanje inmiddels meer dan 640.000 positief geteste personen sinds de aanvang van de corona-crisis, het aantal ziekenhuis en ic-afdeling opnames is vele malen lager dan tijdens de eerste golf.

Elke dag worden er in de Spaanse media verontrustte gegevens bekend gemaakt over de corona-cijfers waarbij men met duizenden tegelijk de positief besmette personen omschrijft en waar dat meer of minder is in Spanje. 

Feit is echter dat er veel meer getest wordt op dit moment in Spanje en feit is dat de meeste positief geteste personen asymptomatisch zijn. De meeste positieven ontwikkelen geen of slechts milde symptomen. Het is echter wel belangrijk om deze positieven te isoleren, in quarantaine te plaatsen en een contactonderzoek te verrichten om verdere verspreiding te voorkomen.

Ziekenhuizen

Het is echter belangrijker om te weten hoe de situatie in de ziekenhuizen is en hoe vol de intensive care afdelingen zijn. De reden w¡voor de noodtoestand in maart was juist het aantal ziekenhuis gevallen waarbij de ic-afdelingen de vraag niet meer aankonden. Daar is nu landelijk gezien nog geen sprake van omdat 8,7% van de ziekenhuisbedden in het land bezet zijn met corona-patiënten. De druk op de ziekenhuizen is 6,95% terwijl dat bij de IC-afdelingen 12,63% is. Maar dat is niet overal hetzelfde in Spanje.

Percentages IC-patiënten

Zoals altijd wordt er ook bij dit soort cijfers gekeken naar de autonome regio’s en daarbij valt op dat de regio Murcia er met een bezetting van 51,3% van de intensive care bedden (UCI) er het slechtste voor staat. Na Murcia staat Aragón met 48,44% op de lijst gevolgd door La Rioja met 31,34%, Cantabrië met 26,51%, Balearen met 21,67%, Castilla-La Mancha met 21,65%, de Madrid regio met 20,89% en Castilië en León met 19,54%. In Catalonië is dat 14,92%, op de Canarische Eilanden 11,97%, in de Valencia regio 5,67% en in Andalusië 5,3%.

Een overzicht van de ziekenhuiscapaciteit, het totaal aantal ziekenhuisopnames en intensive care patiënten per autonome regio op zondag 20 september (bron: RTVE).

Autonome regiototaalnormaalIC
Murcia31225359
Aragón45939762
Castilla-La Mancha56950663
Castilië en León52846860
La Rioja1048222
Madrid regio3.3042.907397
Cantabrië1058322
Balearen37030565
Catalonië719592127
Andalusië951823128
Valencia regio48441668
Extremadura14112516
Canarische Eilanden24518857
Baskenland34029149
Asturië412912
Galicië20017129
Navarra16417720

Heb je een foutje ontdekt? Heb je een vraag? Mail ons!
Reageren op dit artikel kan via onze Facebook pagina of Facebook groep.
Gehele of gedeeltelijke reproductie van dit artikel en de daarbij geplaatste foto’s is zonder schriftelijke toestemming verboden. Het artikel staat geregistreerd bij Safe Creative Copyright Registry on the Net.

Meer recente artikelen:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
donker/licht
Scroll naar top
newsletter

Gratis Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang elke dag het actuele Spanje nieuws in je email inbox.

Verantwoordelijke: Remco Stoffer
Doel: Informatie over nieuwsbrieven en promoties via e-mail beheren en verzenden.
Legitimatie: Toestemming van de belanghebbende.
Ontvangers: De gegevens die u verstrekt bevinden zich op de servers van MailChimp, onze e-mailmarketingprovider.
Rechten: U kunt te allen tijde uw rechten op toegang, rectificatie, verwijdering, oppositie en andere wettelijk vastgestelde rechten uitoefenen via e-mail info@spanjevandaag.com
Aanvullende informatie: U vindt meer informatie in ons privacybeleid.

Responsable: Remco Stoffer
Finalidad: Gestionar y enviar información de boletines y promociones a través de correo electrónico.
Legitimación: Consentimiento del interesado.
Destinatarios: Los datos que me facilites serán ubicados en los servidores de MailChimp, mi proveedor de email marketing.
Derechos: Puedes ejercitar en cualquier momento tus derechos de acceso, rectificación, supresión, oposición y demás derechos legalmente establecidos a través del email info@spanjevandaag.com
Información adicional: Encontrarás más información en la política de privacidad.