Hoe duur of goedkoop is Spanje vergeleken met Nederland en België?

Hoe duur of goedkoop is Spanje vergeleken met Nederland en België?
Beeld: 123rf
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

MADRID – Veel Nederlanders en Belgen die naar Spanje verhuizen of daar op vakantie zijn zeggen altijd dat Spanje veel goedkoper is dan hun geboorteland. Dat kan over het algemeen wel kloppen of is dat slechts een gevoel of idee dat men heeft als men aan Spanje denkt. Want echt niet alles is goedkoper in Spanje maar er zijn gelukkig veel dingen die nog wel goedkoper zijn. Eurostat heeft een vergelijking gemaakt en gepubliceerd.

Is voedsel in Spanje goedkoper dan in andere lidstaten? Hoe zit het met alcoholische dranken en tabak, kleding en schoeisel, meubels, woonlasten, vervoer, communicatie of restaurants en hotels? Het Europese Bureau voor de Statistieken Eurostat heeft de consumentenprijs niveaus in de Europese Unie + Zwitserland vergeleken en dat op DEZE website via een datavisualisatie gepubliceerd. 

Daaruit is op te maken of Spanje goedkoper of duurder is dan Nederland en België en wat de verhouding is met de gemiddelde consumentenprijzen in de Europese Unie + Zwitserland in 2020. 100% is het gemiddelde in de EU waarna prijzen daaronder of daarboven kunnen zitten.

Conclusie

We kunnen uit de gegevens de conclusie trekken dat in de 10 categorieën Spanje 8 keer onder het EU-gemiddelde zit en dus goedkoper is dan het gemiddelde binnen de Europese Unie + Zwitserland. Alleen in de categorieën meubels (+2,5% en communicatie (+21,5%) zit Spanje boven het EU-gemiddelde. Nederland en België zitten in alle categorieën boven het EU-gemiddelde.

Verder heeft men in dit onderzoek geen rekening gehouden met de salarissen in de EU-landen en alleen gekeken naar de consumentenprijzen. Ook heeft men het niet-EU-land Zwitserland meegenomen in dit onderzoek. Zwitserland is in veel categorieën het duurste terwijl Bulgarije in veel categorieën het goedkoopste land is.

CATEGORIESPANJENEDERLANDBELGIË
Voedsel95,4%103,4%113,5%
Alcohol & tabak87,3%115,1%111,3%
Kleding & schoeisel92,2%106,1%105,5%
Huishoudkosten97,9%135,7%121,7%
Meubels102,5%101,7%105,3%
Personenvervoer96%121,5%101,9%
Openbaar vervoer89,1%124,5%111,6%
Communicatie121,5%124,8%170,9%
Recreatie & cultuur94%106,3%105,1%
Horeca & hotels89,5%107,6%121,9%
Dikgedrukt is het duurste land van de drie

Voedsel

Wat betreft voedsel (melk, kaas, eieren, olie, brood, fruit, groente etc.) zit Spanje met 95,4% onder het EU-gemiddelde terwijl Nederland met 103,4% en België met 113,5% boven het EU-gemiddelde zitten. Het duurste land is Zwitserland met 168,2% en het goedkoopste land is Roemenië met 65,3%.

Alcohol en tabak

Wat betreft alcoholische dranken en tabak zit Spanje met 87,3% ver onder het EU-gemiddelde terwijl Nederland met 115,1% en België met 111,3% boven het EU-gemiddelde zitten. Het duurste land is Noorwegen met 219,7% en het goedkoopste land is Bulgarije met 60,8%.

Kleding en schoeisel

Wat betreft kleding en schoeisel zit Spanje met 92,2% onder het EU-gemiddelde terwijl Nederland met 106,1% en België met 105,5% boven het EU-gemiddelde zitten. Het duurste land is Denemarken met 130,9% en het goedkoopste land is Bulgarije met 75,6%.

Huishoudkosten

Wat betreft de huishoudkosten (reparaties, onderhoud, water, elektriciteit, gas etc.) zit Spanje met 97,9% onder het EU-gemiddelde terwijl Nederland met 135,7% en België met 121,7% boven het EU-gemiddelde zitten. Het duurste land is Zwitserland met 193,6% en het goedkoopste land is Bulgarije met 37,8%.

Meubels

Wat betreft de meubels is Spanje voor het eerst iets duurder dan het EU-gemiddelde met 102,5% terwijl dat in Nederland minder is dan in Spanje met 101,7% en in België weer meer met 105,4% boven het EU-gemiddelde. Het duurste land is Luxemburg met 129,4% en het goedkoopste land is Bulgarije met 55,2%.

Personenvervoer

Wat betreft personenvervoer (auto, motor, fiets etc.) zit Spanje met 96% onder het EU-gemiddelde terwijl Nederland met 121,5% en België met 101,9% boven het EU-gemiddelde zitten. Het duurste land is Denemarken met 137,3% en het goedkoopste land is Polen met 80,2%.

Openbaar vervoer

Wat betreft het openbaar vervoer (bus, trein, vliegtuig, etc.) zit Spanje met 89,1% ver onder het EU-gemiddelde terwijl Nederland met 124,5% en België met 111,6% boven het EU-gemiddelde zitten. Het duurste land is Noorwegen met 166,3% terwijl het goedkoopste land Bulgarije is met 50,6%.

Communicatie

Wat betreft de communicatie (postservice, telefonie, internet) zit Spanje ver boven het EU-gemiddelde met 121,5% terwijl ook Nederland met 124,8% en België met 170,9% boven het EU-gemiddelde zitten. België is wat betreft telefonie en internet het op een na duurste land van de EU wat Noorwegen is met 180,1% terwijl het goedkoopste land Roemenië is met 45,9%.

Recreatie en cultuur

Wat betreft recreatie en cultuur zit Spanje met 94% onder het EU-gemiddelde terwijl Nederland met 106,3% en België met 105,1% boven het EU-gemiddelde zitten. Het duurste land is Zwitserland met 151,9% en het goedkoopste land is Hongarije met 61,3%.

Restaurants, bars en hotels

Wat betreft restaurants, bars en hotels zit Spanje met 89,5% onder het EU-gemiddelde terwijl Nederland met 107,6% en België met 121.9% boven het EU-gemiddelde zitten. Het duurste land is Zwitserland met 169% en het goedkoopste land is Bulgarije met 46,4%.

newsletter

Gratis Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang elke dag het actuele Spanje nieuws in je email inbox.

Verantwoordelijke: Remco Stoffer
Doel: Informatie over nieuwsbrieven en promoties via e-mail beheren en verzenden.
Legitimatie: Toestemming van de belanghebbende.
Ontvangers: De gegevens die u verstrekt bevinden zich op de servers van MailChimp, onze e-mailmarketingprovider.
Rechten: U kunt te allen tijde uw rechten op toegang, rectificatie, verwijdering, oppositie en andere wettelijk vastgestelde rechten uitoefenen via e-mail info@spanjevandaag.com
Aanvullende informatie: U vindt meer informatie in ons privacybeleid.

Responsable: Remco Stoffer
Finalidad: Gestionar y enviar información de boletines y promociones a través de correo electrónico.
Legitimación: Consentimiento del interesado.
Destinatarios: Los datos que me facilites serán ubicados en los servidores de MailChimp, mi proveedor de email marketing.
Derechos: Puedes ejercitar en cualquier momento tus derechos de acceso, rectificación, supresión, oposición y demás derechos legalmente establecidos a través del email info@spanjevandaag.com
Información adicional: Encontrarás más información en la política de privacidad.