Een kijk op de huurprijzen in Spaanse provincies

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Een kijk op de huurprijzen in Spaanse provincies
Beeld: Freepik

MADRID – Het Ministerie van Transport, Mobiliteit en Stedelijke Agenda heeft afgelopen week het zogenaamde ‘Sistema Estatal de Índices de Referencia de precios de alquiler’ ofwel een overzicht met daarin als referentie de huurprijzen in alle provincies in Spanje gelanceerd. Het gaat om de gegevens van miljoenen huurcontracten uit het jaar 2018 waarbij de gegevens van de belastingaangiften en het kadaster gecombineerd zijn.

De bedoeling van het landelijk gecoördineerde systeem is om als referentiepunt voor gemeenten en lokale en regionale overheden te dienen en dient als een richtlijn gezien te worden. Het gaat in dit geval dus om gegevens van het jaar 2018 waardoor er in 2020 alweer wijzigingen kunnen zijn zoals de website Idealista ook laat zien in hun artikel en wij in de onderstaande tabel.

Volgens Idealista lopen de huurprijzen die het Ministerie gepresenteerd heeft in deze prijsindex niet helemaal gelijk met de realiteit want een ding is wat wordt opgegeven bij de belastingaangifte en een ander ding is wat er daadwerkelijk aan huur gevraagd wordt op o.a. de website Idealista.

Ministerie

Met de gegevens van het Ministerie kan er gesproken worden over een huur van 780 euro in de provincie Madrid gevolgd door 700 in Ceuta en 694 euro in Barcelona. De goedkoopste huren zouden volgens dezelfde informatie te vinden zijn in Castellón met 360 euro, Lugo met 363 euro en Ciudad Real met 367 euro.

Uit de gegevens van het Ministerie kan men ook opmaken wat de huren op de Balearen zijn met een gemiddelde huurprijs van 624 euro en 500 euro op de Canarische Eilanden. In de provincie Valencia wordt gesproken over een huurprijs van 400 euro, in Sevilla 561 euro en in Máñaga 600 euro per maand.

Idealista

Volgens de gegevens van de website Idealista gaat het echter om geheel andere huurprijzen waarbij deze webportal heeft gekeken naar de huurprijzen die de aanbieders vragen voor hun appartement of woning. Zo werd er in 2018 1.075 euro gevraagd in Madrid, 1.150 euro in Barcelona en 650 euro per maand in Ceuta.

Voor de provincie las Palmas op de Canarische Eilanden geldt een gemiddelde huurprijs van 700 euro, in Valencia 663 euro, Sevilla 650 euro en in Málaga 800 euro. Dat zijn dus huurprijzen die hoger zijn dan wat het Ministerie officieel gepresenteerd heeft.

In onderstaande tabel hebben we enkele populaire provincies vermeld met in de eerste kolom de 2018 prijzen die op de website van het Ministerie staan, in de tweede kolom de huurprijzen die vermelde werden op de website van Idealista in 2018 en in de derde kolom de huurprijzen op Idealista in 2020.

ProvincieHuurprijs
Ministerie 2018
Huurprijs
Idealista 2018
Huurprijs
Idealista 2020
Almería400450500
Cádiz400500600
Granada458550600
Málaga600800800
Sevilla561650750
Zaragoza480550600
Balearen6241.0501.125
Las Palmas500700700
Santa Cruz500600675
Barcelona6941.1501.200
Gerona500600650
Tarragona450505588
Alicante450600650
Castellón360450488
Valencia450663750
Madrid7801.0751.100
Murcia400500550
Extremadura400435446
Bron: Idealista

Heb je een foutje ontdekt? Heb je een vraag? Mail ons!
Reageren op dit artikel kan via onze Facebook pagina of Facebook groep.
Gehele of gedeeltelijke reproductie van dit artikel en de daarbij geplaatste foto’s is zonder schriftelijke toestemming verboden. Het artikel staat geregistreerd bij Safe Creative Copyright Registry on the Net.

Meer recente artikelen

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
donker/licht
Scroll naar top
newsletter

Gratis Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang elke dag het actuele Spanje nieuws in je email inbox.

Verantwoordelijke: Remco Stoffer
Doel: Informatie over nieuwsbrieven en promoties via e-mail beheren en verzenden.
Legitimatie: Toestemming van de belanghebbende.
Ontvangers: De gegevens die u verstrekt bevinden zich op de servers van MailChimp, onze e-mailmarketingprovider.
Rechten: U kunt te allen tijde uw rechten op toegang, rectificatie, verwijdering, oppositie en andere wettelijk vastgestelde rechten uitoefenen via e-mail info@spanjevandaag.com
Aanvullende informatie: U vindt meer informatie in ons privacybeleid.

Responsable: Remco Stoffer
Finalidad: Gestionar y enviar información de boletines y promociones a través de correo electrónico.
Legitimación: Consentimiento del interesado.
Destinatarios: Los datos que me facilites serán ubicados en los servidores de MailChimp, mi proveedor de email marketing.
Derechos: Puedes ejercitar en cualquier momento tus derechos de acceso, rectificación, supresión, oposición y demás derechos legalmente establecidos a través del email info@spanjevandaag.com
Información adicional: Encontrarás más información en la política de privacidad.