Meer dan 3,4 miljoen leegstaande woningen in Spanje

Meer dan 3,4 miljoen leegstaande woningen in Spanje
Beeld: 123rf
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

MADRID – Volgens de laatste gegevens van het Spaanse Bureau voor de Statistiek (INE) die alweer uit 2011 stammen, zijn er in Spanje 3,4 miljoen leegstaande woningen te vinden. Dat zijn dus cijfers van alweer 10 jaar geleden maar in 2021 zal er opnieuw gekeken worden naar het aantal echte leegstaande woningen in Spanje, iets wat elke 10 jaar gebeurt.

Uit de 10-jaarlijkse cijfers van het Instituto Nacional de Estadística (INE) bleek in 2011 dat er 3.443.365 leegstaande woningen waren wat 10,8% meer was dan 10 jaar daarvoor in 2001. In 2021 gaat het INE opnieuw kijken naar het aantal leegstaande woningen in het onderzoek ‘Censo de Población y Viviendas’ maar worden die cijfers pas in 2023 bekend gemaakt.

Als we teruggaan naar 2011, met de cijfers die in 2013 bekend werden gemaakt, bleek dat er 25.208.623 woningen waren in Spanje wat er toen 4.262.069 meer waren dan 10 jaar daarvoor in 2001. Maar van het totaal aantal woningen stonden er in 2011 dus 3.443.365 leeg wat 13,7% van het totaal aantal woningen was. 

Van het totaal aantal leegstaande woningen was 28,7% ouder dan 50 jaar (dus gebouwd voor 1961) terwijl in 21,4% van de gevallen de woningen niet ouder waren dan 10 jaar en dus gebouwd tussen 2001 en 2011.

Van het totaal aantal leegstaande woningen bevond zich 84,9% in goede staat en geschikt om in te wonen maar bijna 520.000 woningen waren niet geschikt om in te wonen en in 151.000 van de woningen werd gesproken over ruïnes, samen goed voor 15,1% van het totaal aantal leegstaande woningen.

Het is afwachten wat de cijfers van 2021 laten zien maar daar moeten we dus nog even op wachten want deze worden pas in 2023 bekend gemaakt. We hebben hieronder enkele populaire steden (van groot naar klein) op een rij gezet en de gegevens van 2011 over het totaal aantal woningen en leegstaande woningen. KIJK HIER voor een uitgebreider overzicht met meer steden.

STADWONINGENLEEGSTAANDPERCENTAGE
Madrid1.530.957153.09610%
Barcelona811.10688.41110,9%
Valencia419.92957.11013,6%
Sevilla337.22548.22314,3%
Zaragoza326.93234.98210,7%
Málaga254.65828.52211,2%
Murcia207.57136.11717,4%
Palma (Mallorca)182.18616.3979%
Las Palmas (Gran Canaria)182.89029.62816,2%
Bilbao162.56111.3797%
Alicante186.51625.18013,5%
Granada139.96927.01419,3%
Elche113.33613.60012%
Santa Cruz (Tenerife)96.29013.61413,1%
Almería99.67418.24018,3%
Marbella86.70011.70513,5%
Tarragona65.7117.75411,8%
Cijfers van 2011 / INE en Idealista
newsletter

Gratis Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang elke dag het actuele Spanje nieuws in je email inbox.

Verantwoordelijke: Remco Stoffer
Doel: Informatie over nieuwsbrieven en promoties via e-mail beheren en verzenden.
Legitimatie: Toestemming van de belanghebbende.
Ontvangers: De gegevens die u verstrekt bevinden zich op de servers van MailChimp, onze e-mailmarketingprovider.
Rechten: U kunt te allen tijde uw rechten op toegang, rectificatie, verwijdering, oppositie en andere wettelijk vastgestelde rechten uitoefenen via e-mail info@spanjevandaag.com
Aanvullende informatie: U vindt meer informatie in ons privacybeleid.

Responsable: Remco Stoffer
Finalidad: Gestionar y enviar información de boletines y promociones a través de correo electrónico.
Legitimación: Consentimiento del interesado.
Destinatarios: Los datos que me facilites serán ubicados en los servidores de MailChimp, mi proveedor de email marketing.
Derechos: Puedes ejercitar en cualquier momento tus derechos de acceso, rectificación, supresión, oposición y demás derechos legalmente establecidos a través del email info@spanjevandaag.com
Información adicional: Encontrarás más información en la política de privacidad.