Mobiele telefoondata laten zien hoeveel Nederlanders en Belgen in mei naar Spanje kwamen

Mobiele telefoondata laten zien hoeveel Nederlanders en Belgen in mei naar Spanje kwamen
Beeld: Canva

Mobiele telefoondata laten zien hoeveel Nederlanders en Belgen in mei naar Spanje kwamen

MADRID – Het Spaanse Instituut voor de Statistiek (INE) publiceert periodiek de resultaten van een experimenteel onderzoek waarbij wordt gekeken naar de data van de mobiele telefoons. Daaruit is op te maken waar men binnen Spanje naar toe reisde maar ook waar de internationale reizigers naartoe reisden en uit welke landen deze kwamen. Wij hebben voor de maand mei (2022) gekeken naar de Nederlanders en Belgen (zie schema onderaan dit artikel voor de autonome regio’s).

Volgens die gegevens kwamen er bijna 7,39 miljoen toeristen uit Europa die in totaal 51,2 miljoen nachten ergens verbleven met een gemiddelde verblijfsduur van 6,9 nachten. Het grootste aantal toeristen was afkomstig uit het Verenigd Koninkrijk met iets meer dan 1,7 miljoen. De Britten worden gevolgd door de Fransen met 1,14 miljoen toeristen terwijl er 1,04 miljoen Duitsers geregistreerd werden.

In de top zes van landen met de meeste toeristen staan op de derde plaats 617.212 Nederlanders met 4,7 miljoen overnachtingen en een gemiddelde verblijfsduur van 7,7 nachten. Op de zesde plaats staan 236.422 Belgen met 1,6 miljoen overnachtingen en een gemiddelde verblijfsduur van 6,8 nachten.

Als we kijken naar provincies waar de meeste toeristen van een bepaalde nationaliteit naartoe gingen dan gingen er wat betreft Nederlanders 83.441 naar Barcelona, 74.615 naar de Balearen, 50.443 naar Madrid, 49.826 naar Málaga, 45.324 naar Alicante, 33.190 Las Palmas, 24.662 naar Girona en 21.828 Santa Cruz de Tenerife.

Als we kijken naar provincies en waar de meeste Belgen naartoe gingen dan waren dat 37.305 op de Balearen, 31.189 naar Alicante, 24.188 naar Barcelona, 23.853 naar Málaga, 15.269 naar Santa Cruz de Tenerife, 14.521 naar Las Palmas, 12.176 naar Girona en 11.445 naar Madrid.

NOTA: Via andere gegevens van het Spaanse Instituut voor de Statistiek over het aantal buitenlandse reizigers naar Spanje in de maand mei (2022) die we HIER omschreven hebben, weten we dat er 420.837 Nederlanders en 198.486 Belgen naar Spanje kwamen. Dat komt dus niet overeen met de gegevens die via de telefoon data over dezelfde maand zijn verzameld.

Overzicht autonome regio’s

NOTA: op de smartphone kun je de tabel van links naar rechts swipen/vegen.

RegioNederlandersBelgen
Andalusië103.91339.172
Aragón11.0063.398
Asturië6.7961.226
Balearen74.61537.305
Canarische Eilanden55.01829.780
Cantabrië3.9421.109
Castilië en León21.9665.732
Castilla-La Mancha17.3772.562
Catalonië127.62244.202
Com. Valenciana84.21240.319
Extremadura7.7931.618
Galicië14.5844.946
Madrid50.44311.445
Murcia10.2254.241
Navarra4.7832.311
País Vasco20.0556.484
La Rioja2.031424
TOTAAL617.212236.422
BRON: INE / mei 2022
Spanje heeft in mei 7 miljoen buitenlandse toeristen ontvangen met opnieuw meer Nederlanders en Belgen
Spanje heeft in mei 7 miljoen internationale toeristen en reizigers ontvangen en is 2022 begonnen met 22,7 miljoen toeristen met 1,5 miljoen Nederlandse en 797 duizend Belgische toeristen in vijf maanden tijd.
www.spanjevandaag.com