menu: rubrieken, zoeken & meer

Mobiele telefoondata laten zien hoeveel Nederlanders en Belgen in april naar Spanje kwamen

Mobiele telefoondata laten zien hoeveel Nederlanders en Belgen in april naar Spanje kwamen
Beeld: Canva

Mobiele telefoondata laten zien hoeveel Nederlanders en Belgen in april naar Spanje kwamen

Dit artikel is 7 maanden oud en kan dus niet meer actueel zijn.

MADRID – Het Spaanse Instituut voor de Statistiek (INE) publiceert periodiek de resultaten van een experimenteel onderzoek waarbij wordt gekeken naar de data van de mobiele telefoons. Daaruit is op te maken waar men binnen Spanje naar toe reisde maar ook waar de internationale reizigers naartoe reisden en uit welke landen deze kwamen.

Volgens die gegevens is het aantal internationale toeristen of reizigers die Spanje bezocht hebben in april met 191% gestegen ten opzichte van dezelfde maand in 2021 terwijl het aantal overnachtingen met 172% steeg met een gemiddeld verblijf van 8,5 nachten. In totaal kwamen er bijna 4,7 miljoen toeristen uit Europa die in totaal 39,84 nachten ergens verbleven.

Het grootste aantal toeristen was afkomstig uit het Verenigd Koninkrijk met iets meer dan 1 miljoen en 7,5 miljoen overnachtingen. De Britten worden gevolgd door de Fransen met 783 duizend toeristen en 6,9 miljoen overnachtingen terwijl er 693 duizend Duitsers geregistreerd werden met 6,58 miljoen overnachtingen. 

In de top vijf van landen met de meeste toeristen staan ook 398.169 Nederlanders die goed waren voor 3,77 miljoen overnachtingen. Op de vijfde plaats staan de 233.314 Belgen met 1,86 overnachtingen.

Als we kijken naar gemeenten waar de meeste toeristen van een bepaalde nationaliteit naartoe gingen dan staan de Nederlanders met 15,3% van de 85.100 toeristen bovenaan bij de stad Valencia. De Belgen staan met 8,3% op de tweede plaats als het gaat om de 79.771 toeristen die Arona (Tenerife) hebben bezocht.

Voor de Nederlandse toeristen is ook nog een aparte lijst samengesteld met de populairste en meest bezochte steden, te weten Barcelona, Madrid, Valencia, San Bartolomé de Tirajana, Málaga, Sevilla, Palma, Marbella, Adeje en Arona. Een soortgelijke lijst is er niet voor de Belgische toeristen.

Overzicht alle regio’s

NOTA: op de smartphone kun je de tabel van links naar rechts swipen/vegen.

RegioNederlandersBelgen
Andalusië70.38341.096
Aragón9.4853.177
Asturië5.3341.201
Balearen23.89817.354
Canarische Eilanden35.81540.560
Cantabrië3.443861
Castilië en León18.7444.581
Castilla-La Mancha15.5802.344
Catalonië75.39445.619
Com. Valenciana55.47848.250
Extremadura6.9161.273
Galicië11.6113.717
Madrid38.39210.500
Murcia8.1434.902
Navarra3.9372.032
País Vasco13.4315.345
La Rioja1.633395
TOTAAL398.169233.314
BRON: INE / April 2022