Spanje moet 340.000 openbare oplaadpunten voor elektrische auto’s hebben in 2030

Spanje moet 340.000 openbare oplaadpunten voor elektrische auto’s hebben in 2030
Beeld: Freepik
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

MADRID – Het lijkt een onmogelijke taak maar volgens de autobranche verenigingen Anfac en Faconauto moet Spanje in het jaar 2030 om aan de objectieven te voldoen minstens 340.000 openbare oplaadpunten voor elektrische auto’s hebben. Op dit moment zijn er in Spanje slechts 11.517 oplaadpunten te vinden wat 245 per miljoen inwoners is. ter vergelijking, in Nederland is dat 4.760 en in Noorwegen 3.588 oplaadpunten (België staat niet op de lijst).

In het laatste elektromobiliteitsrapport wordt duidelijk dat Spanje’s buurlanden een evenwichtige ontwikkeling hebben wat betreft de openbare oplaadpunten, terwijl Spanje achterblijft. Op een kaart hebben Faconauto en Anfac de actuele openbare oplaadpunten aangegeven en de oplaadpunten die nodig zijn om doelstellingen in 2030 te bereiken. 

Spanje vertegenwoordigt 12 procent van het Europese grondgebied maar heeft slechts 3 procent van de oplaadpunten. Ondertussen vertegenwoordigt Italië 7 procent van het grondgebied en heeft het 6 procent van de openbare oplaadpunten geïnstalleerd en is dat in Frankrijk met 14 procent van het Europese grondgebied, 21 procent van de oplaadpunten.

Zoals het rapport aangeeft zijn er op dit moment 11.517 openbare oplaadpunten maar moet dat in het jaar 2023 stijgen naar 68.997 openbare oplaadpunten, in het jaar 2025 stijgen naar 110.000 openbare oplaadpunten en in het jaar 2030 eindigen op 339.998 openbare oplaadpunten om aan de objectieven die door de Spaanse regering en de Europese Unie zijn gesteld. Een ander doel is om van de huidige 86.621 volledig elektrische auto’s te stijgen naar 3 miljoen volledig elektrische personenwagens met een marktaandeel van 40 procent tegenover de huidige 4,9 procent.

Openbare oplaadpunten 2021-2030

REGIO2021202320252030
Andalusië9998.93014.56947.558
Aragón3091.6812.7018.480
Asturië2241.2722.0416.352
Balearen8471.7362.7558.508
Baskenland4433.0674.88114.987
Canarische Eilanden6452.8764.65214.870
Cantabrië1097621.2363.911
Catalonië3.28211.34217.78953.060
Extremadura1371.1191.8396.133
Galicië3303.1555.11416.426
Castilla-La Mancha2602.6814.40314.338
Castilië en León5392.8314.58514.691
La Rioja553946331.994
Madrid regio1.40818.25628.41082.704
Murcia regio3381.7112.8129.340
Navarra1758971.4384.503
Valencia regio1.4056.1249.87831.289
newsletter

Gratis Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang elke dag het actuele Spanje nieuws in je email inbox.

Verantwoordelijke: Remco Stoffer
Doel: Informatie over nieuwsbrieven en promoties via e-mail beheren en verzenden.
Legitimatie: Toestemming van de belanghebbende.
Ontvangers: De gegevens die u verstrekt bevinden zich op de servers van MailChimp, onze e-mailmarketingprovider.
Rechten: U kunt te allen tijde uw rechten op toegang, rectificatie, verwijdering, oppositie en andere wettelijk vastgestelde rechten uitoefenen via e-mail info@spanjevandaag.com
Aanvullende informatie: U vindt meer informatie in ons privacybeleid.

Responsable: Remco Stoffer
Finalidad: Gestionar y enviar información de boletines y promociones a través de correo electrónico.
Legitimación: Consentimiento del interesado.
Destinatarios: Los datos que me facilites serán ubicados en los servidores de MailChimp, mi proveedor de email marketing.
Derechos: Puedes ejercitar en cualquier momento tus derechos de acceso, rectificación, supresión, oposición y demás derechos legalmente establecidos a través del email info@spanjevandaag.com
Información adicional: Encontrarás más información en la política de privacidad.