menu: rubrieken, zoeken & meer

Spanje toont op 15 juli in aanwezigheid van Spaanse koning eer aan coronaslachtoffers

Spanje toont op 15 juli in aanwezigheid van Spaanse koning eer aan coronaslachtoffers
Beeld: Twitter

Spanje toont op 15 juli in aanwezigheid van Spaanse koning eer aan coronaslachtoffers

Dit artikel is 2 jaar oud en kan dus niet meer actueel zijn.

MADRID – Op donderdag 15 juli 2021 vindt er opnieuw een eerbetoon plaats voor alle slachtoffers van de corona-pandemie in Spanje. Tussen 27 mei en 6 juni 2020 vond er ook al een nationale rouwperiode plaats voor de overledenen. Dat was toen de langste rouwperiode uit de moderne Spaanse geschiedenis. Daaranast vond er een eerbetoon palats op 16 juli 2020 in Madrid.

In dit geval zal het niet om een rouwperiode gaan maar om een speciaal eerbetoon aan de dodelijke slachtoffers van de corona-pandemie. Bij de ‘homenaje a las víctimas de la pandemia’ zal niet alleen de Spaanse premier Pedro Sánchez en zijn regering aanwezig zijn maar ook de leden van de oppositiepartijen en de koning van Spanje Felipe VI

Tot op de dag van vandaag zijn er officieel volgens het Ministerie van Volksgezondheid in Spanje 80.883 personen met of als gevolg van Covid-19 overleden. Het echte aantal corona-doden zal echter veel hoger zijn maar niet in alle gevallen is dat duidelijk bewezen via laboratoriumtesten. Tijdens de eerste rouwperiode in 2020 was er nog sprake van 28.700 corona-doden.

De speciale ceremonie zal plaatsvinden op het centrale plein van het Palacio Real ofwel het Koninklijk Paleis in Madrid. In 2020 vond er op 16 juli ook al een soortgelijke ceremonie als eerbetoon plaats op hetzelfde plein.