Ziekenhuiscapaciteit Spanje onder druk door covid-patiënten

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Ziekenhuiscapaciteit Spanje onder druk door covid-patiënten
Beeld: Europa Press

MADRID – Niet alleen is Spanje de 1 miljoen positief geteste personen en meer dan 35.000 corona-doden voorbijgestreefd sinds aanvang van de corona-crisis in het land, de ziekenhuisbedden worden steeds meer bezet met covid-patiënten. Niet alleen maakt men zich zorgen om de reguliere ziekenhuisopnames maar met name om de ic-capaciteit die op dit moment in heel Spanje gemiddeld 24,24% is. 

Op dinsdag liggen er 16.008 patiënten met COVID-19 in ziekenhuizen waarvan 2.163 op de intensive care terwijl 734 patiënten de afgelopen 24 uur ziekenhuizen konden verlaten. We hebben het hier dan alleen over de covid-patiënten en tellen de normale patiënten niet mee.

Spanje heeft volgens de gegevens van Statista 782 ziekenhuizen waar plaats is voor 157.249 patiënten. Deze ziekenhuizen kunnen onderverdeeld worden in 344 publieke ziekenhuizen en 438 privé ziekenhuizen en medische centra. Spanje heeft een capaciteit van 5.798 UCI of ic-bedden waarvan normaal gesproken 60% bezet is. 4.627 ic-bedden zijn te vinden in de publieke ziekenhuizen en 1.171 ic-bedden in de privé ziekenhuizen.

Tijdens de corona-crisis en met name in maart/april werd het aantal ic-bedden tijdelijk verhoogd en het ziet er naar uit dat de autonome regio’s opnieuw een soortgelijke maatregelen zullen moeten nemen of reeds genomen hebben.

Op dit moment is het onderstaande de situatie waarbij diverse autonome regio’s al de kritische 25% bezetting van de ic-bedden voorbij zijn gestreefd.

REGIOBEDDEN%IC%
Andalusië2.24013,83%28218,61%
Aragón73917,90%8341,71%
Asturië47614,67%5019,23%
Balearen1876,16%4716,49%
Canarische Eilanden2585,27%4811,51%
Castilla-La Mancha49616,64%9023,08%
Castilië en León1.46521,91%17837,71%
Catalonië3.32213,77%43234,12%
Ceuta3418,48%847,06%
Valencia regio1.0759,42%14413,99%
Extremadura3069,80%4218,83%
Galicië4505,47%608,40%
Madrid regio3.17619,97%51040,28%
Melilla5229,05%964,29%
Murcia47613,29%7618,77%
Navarra40018,79%5037,59%
Baskenland33213,56%1812,41%
La Rioja14116,40%2236,67%
TOTAAL16.00813,72%2.16324,24%
Gegevens van maandag 26 oktober / Bron: Ministerie van Volksgezondheid
  • Heb je een foutje ontdekt? Heb je een vraag? Mail ons!
  • Reageren op dit artikel kan via onze Facebook pagina of Facebook groep.
  • Gehele of gedeeltelijke reproductie van dit artikel en de foto’s is zonder schriftelijke toestemming verboden.
  • Dit artikel staat geregistreerd bij Safe Creative Copyright Registry on the Net.

Meer recente artikelen:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Scroll naar top
newsletter

Gratis Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang elke dag het actuele Spanje nieuws in je email inbox.

Verantwoordelijke: Remco Stoffer
Doel: Informatie over nieuwsbrieven en promoties via e-mail beheren en verzenden.
Legitimatie: Toestemming van de belanghebbende.
Ontvangers: De gegevens die u verstrekt bevinden zich op de servers van MailChimp, onze e-mailmarketingprovider.
Rechten: U kunt te allen tijde uw rechten op toegang, rectificatie, verwijdering, oppositie en andere wettelijk vastgestelde rechten uitoefenen via e-mail info@spanjevandaag.com
Aanvullende informatie: U vindt meer informatie in ons privacybeleid.

Responsable: Remco Stoffer
Finalidad: Gestionar y enviar información de boletines y promociones a través de correo electrónico.
Legitimación: Consentimiento del interesado.
Destinatarios: Los datos que me facilites serán ubicados en los servidores de MailChimp, mi proveedor de email marketing.
Derechos: Puedes ejercitar en cualquier momento tus derechos de acceso, rectificación, supresión, oposición y demás derechos legalmente establecidos a través del email info@spanjevandaag.com
Información adicional: Encontrarás más información en la política de privacidad.