Bijna 140.000 corona-vaccins geplaatst in Spanje

Bijna 140.000 corona-vaccins geplaatst in Spanje
Beeld: 123rf
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

MADRID – Spanje heeft op dit moment de beschikking over 743.925 Pfizer-vaccins maar het corona-vaccinatieplan verloopt niet al te soepel. Er kan gesproken worden van een vertraging of late start maar blijkbaar is men nu met een inhaalrace bezig. 

Terwijl er op maandag 4 januari nog 82.834 Spanjaarden het vaccins toegediend hadden gekregen is dat op dinsdag 5 januari gestegen naar 139.339 personen, een stijging van 56.503 personen.

Op woensdag 6 januari werd bekend dat het Europees Geneesmiddelenbureau het Moderna vaccin goed heeft gekeurd wat betekent dat Spanje 8 miljoen extra corona-vaccins zal ontvangen.

Op dinsdag 5 januari maakte de minister van Volksgezondheid bekend dat er 139.339 corona-vaccins zijn geplaatst, dat is slechts 18,7% van de 743.925 beschikbare Pfizer-vaccins in Spanje.

In een dagelijks rapport dat HIER te lezen is (PDF) is te zien dat er slechts twee autonome regio’s/steden zijn die werk hebben gemaakt van hun regionale corona-vaccinatieplan en meer dan 50% van de hun gegeven vaccins hebben gebruikt. We hebben het over Asturië en Ceuta met respectievelijk 54,5% en 51,4%.

Er zijn grote verschillen te zien op de lijst zoals dat men er in de meest getroffen regio’s zoals Madrid slechts 5,4% of 5.335 van de 98.790 beschikbare vaccins zijn geplaatst. In Catalonië is dat 9,3% of 11.191 van de 120.545 beschikbare vaccins.

Hieronder de percentages in alle autonome regio’s aan de hand van de gegevens van 5 januari 2021 zoals vermeld op deze speciale website van het Ministerie van Volksgezondheid. Zodra we een update hebben zullen we deze plaatsen.

REGIOONTVANGENGEPLAATST%
Andalusië140.29540.26328,7%
Aragón23.7152.98512,6%
Asturië23.72012.92954,5%
Balearen12.8402.65620,7%
Canarische Eilanden27.6605.85721,1%
Cantabrië11.8506015,1%
Castilië en León51.39016.43032,0%
Castilla-La Mancha35.5504.09211,5%
Catalonië120.54511.1919,3%
Valencia regio61.2258.58612,0%
Extremadura21.7251.8068,3%
Galicië37.55512.01232,0%
La Rioja5.9155859,9%
Madrid98.7905.3355,4%
Murcia25.6854.94919,3%
Navarra11.8502.65122,4%
Baskenland31.6055.55317,6%
Ceuta1.00551751,4%
Melilla1.00534133,9%
TOTAAL743.925139.33918,7%
Bron: www.vacunacovid.gob.es // dinsdag 5 janurai 2021

Het is niet toegestaan berichten of delen daarvan over te nemen zonder toestemming van de redactie. Ook het gebruik van afbeeldingen is niet toegestaan omdat deze eventueel copyright beschermd zijn. Je kunt wel berichten delen via de social media buttons.

newsletter

Gratis Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang elke dag het actuele Spanje nieuws in je email inbox.

Verantwoordelijke: Remco Stoffer
Doel: Informatie over nieuwsbrieven en promoties via e-mail beheren en verzenden.
Legitimatie: Toestemming van de belanghebbende.
Ontvangers: De gegevens die u verstrekt bevinden zich op de servers van MailChimp, onze e-mailmarketingprovider.
Rechten: U kunt te allen tijde uw rechten op toegang, rectificatie, verwijdering, oppositie en andere wettelijk vastgestelde rechten uitoefenen via e-mail info@spanjevandaag.com
Aanvullende informatie: U vindt meer informatie in ons privacybeleid.

Responsable: Remco Stoffer
Finalidad: Gestionar y enviar información de boletines y promociones a través de correo electrónico.
Legitimación: Consentimiento del interesado.
Destinatarios: Los datos que me facilites serán ubicados en los servidores de MailChimp, mi proveedor de email marketing.
Derechos: Puedes ejercitar en cualquier momento tus derechos de acceso, rectificación, supresión, oposición y demás derechos legalmente establecidos a través del email info@spanjevandaag.com
Información adicional: Encontrarás más información en la política de privacidad.