Bijna 140.000 corona-vaccins geplaatst in Spanje

Bijna 140.000 corona-vaccins geplaatst in Spanje
Beeld: 123rf
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

MADRID – Spanje heeft op dit moment de beschikking over 743.925 Pfizer-vaccins maar het corona-vaccinatieplan verloopt niet al te soepel. Er kan gesproken worden van een vertraging of late start maar blijkbaar is men nu met een inhaalrace bezig. 

Terwijl er op maandag 4 januari nog 82.834 Spanjaarden het vaccins toegediend hadden gekregen is dat op dinsdag 5 januari gestegen naar 139.339 personen, een stijging van 56.503 personen.

Op woensdag 6 januari werd bekend dat het Europees Geneesmiddelenbureau het Moderna vaccin goed heeft gekeurd wat betekent dat Spanje 8 miljoen extra corona-vaccins zal ontvangen.

Op dinsdag 5 januari maakte de minister van Volksgezondheid bekend dat er 139.339 corona-vaccins zijn geplaatst, dat is slechts 18,7% van de 743.925 beschikbare Pfizer-vaccins in Spanje.

In een dagelijks rapport dat HIER te lezen is (PDF) is te zien dat er slechts twee autonome regio’s/steden zijn die werk hebben gemaakt van hun regionale corona-vaccinatieplan en meer dan 50% van de hun gegeven vaccins hebben gebruikt. We hebben het over Asturië en Ceuta met respectievelijk 54,5% en 51,4%.

Er zijn grote verschillen te zien op de lijst zoals dat men er in de meest getroffen regio’s zoals Madrid slechts 5,4% of 5.335 van de 98.790 beschikbare vaccins zijn geplaatst. In Catalonië is dat 9,3% of 11.191 van de 120.545 beschikbare vaccins.

Hieronder de percentages in alle autonome regio’s aan de hand van de gegevens van 5 januari 2021 zoals vermeld op deze speciale website van het Ministerie van Volksgezondheid. Zodra we een update hebben zullen we deze plaatsen.

REGIOONTVANGENGEPLAATST%
Andalusië140.29540.26328,7%
Aragón23.7152.98512,6%
Asturië23.72012.92954,5%
Balearen12.8402.65620,7%
Canarische Eilanden27.6605.85721,1%
Cantabrië11.8506015,1%
Castilië en León51.39016.43032,0%
Castilla-La Mancha35.5504.09211,5%
Catalonië120.54511.1919,3%
Valencia regio61.2258.58612,0%
Extremadura21.7251.8068,3%
Galicië37.55512.01232,0%
La Rioja5.9155859,9%
Madrid98.7905.3355,4%
Murcia25.6854.94919,3%
Navarra11.8502.65122,4%
Baskenland31.6055.55317,6%
Ceuta1.00551751,4%
Melilla1.00534133,9%
TOTAAL743.925139.33918,7%
Bron: www.vacunacovid.gob.es // dinsdag 5 janurai 2021
newsletter

Gratis Nieuwsbrief

Meld je aan en ontvang elke dag het actuele Spanje nieuws in je email inbox.

Verantwoordelijke: Remco Stoffer
Doel: Informatie over nieuwsbrieven en promoties via e-mail beheren en verzenden.
Legitimatie: Toestemming van de belanghebbende.
Ontvangers: De gegevens die u verstrekt bevinden zich op de servers van MailChimp, onze e-mailmarketingprovider.
Rechten: U kunt te allen tijde uw rechten op toegang, rectificatie, verwijdering, oppositie en andere wettelijk vastgestelde rechten uitoefenen via e-mail info@spanjevandaag.com
Aanvullende informatie: U vindt meer informatie in ons privacybeleid.

Responsable: Remco Stoffer
Finalidad: Gestionar y enviar información de boletines y promociones a través de correo electrónico.
Legitimación: Consentimiento del interesado.
Destinatarios: Los datos que me facilites serán ubicados en los servidores de MailChimp, mi proveedor de email marketing.
Derechos: Puedes ejercitar en cualquier momento tus derechos de acceso, rectificación, supresión, oposición y demás derechos legalmente establecidos a través del email info@spanjevandaag.com
Información adicional: Encontrarás más información en la política de privacidad.